مدت زیادی نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام بین کاربران اینترنت جهان محبوب شده است. اما در همین مدت کوتاه، این سرویس توانسته است بین شبکه های اجتماعی به خوبی بدرخشد. امروز، اینستاگرام با بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان یکی از محبوب‌ ترین و پر کاربردترین شبکه های اجتماعی است و در ایران نیز استفاده گسترده ای از آن میشود.

معمولاً در نخستین روزهای راه اندازی یک پروفایل در اینستاگرام ممکن است با کمی فعالیت می توانید تعداد قابل توجهی فالوور و لایک به دست بیاورید، اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که روند رو به افزایش تعداد فالوورهای شما کند می شود. همچنین، میزان لایک شدن عکسهای شما با مقدار رشد دنبال کنندگانتان متناسب نیست. یعنی به میزانی که از تعداد فالوور های خود انتظار دارید، برای عکس های خود لایک جمع آوری نمی کنید.

حال ما قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه میتوان با سرعت بالاتری، تعداد بیشتری لایک و فالوور به دست آورد و چگونه میتوان بازدید کننده های بیشتری را به سمت پروفایل خود کشاند. با خواندن این آموزش به راحتی میتوانید روزانه بیش از ۵۰۰ فالوور و برای هر عکس خود، بیش از ۲۰۰۰ لایک جمع آوری کنید.

وصل کردن اکانت فیسبوک و اینستاگرام افزایش فالوور اینستاگرام

وصل کردن اکانت فیسبوک و اینستاگرام یکی از بهترین روش های افزایش دنبال کنندگان در اینستاگرام است. آمار نشان می دهد که بیش از ۳۰% از کاربران اینستاگرام، حساب کاربری فیسبوک هم دارند. بنابراین با وصل کردن این دو اکانت، پروفایل شما برای بسیاری از دوستان و آشنایان نمایش داده خواهد شد و آنها شما را دنبال خواهند کرد.

 

استفاده و به کار بردن از هشتگ های پربازدید

دقیقاً همانند توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی، کاربران اینستاگرام نیز از تگ ها (هشتگ) برای نشان دادن ویدئوها و عکسهای خود از هشتگ استفاده می کنند. بنابراین برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام، از هشتگ ها استفاده کنید.
در ادامه می توانید ۲۰ هشتگ محبوب در شبکه اجتماعی اینستاگرام را مشاهده کنید.

 1. #love
 2. #instagood
 3. #me
 4. #tbt
 5. #cute
 6. #photooftheday
 7. #instamood
 8. #iphonesia
 9. #picoftheday
 10. #igers
 11. #girl
 12. #tweegram
 13. #beautiful
 14. #instadaily
 15. #summer

به همین ترتیب شما میتوانید از هشتگهای فارسی پربازدید استفاده کنید. برای یافتن اینکه آن هشتگ چقدر بازدیدکننده دارد و چقدر مهم است باید بررسی کنید که در جستجوی آن هشتگ چه تعداد عکس موجود است. هرچه تعداد عکسهای موجود بیشتر باشد، یعنی آن هشتگ پر کاربرد تر است و کاربران بیشتری از آن استفاده می کنند. برای مثال، چند هشتگ فارسی معروف در زیر آورده شده است:

 1. عکس
 2. ویدئو
 3. دابسمش
 4. خنده
 5. جالب
 6. کلیپ
 7. فوتبال
 8. ورزش

البته باید توجه داشته باشید برای عکس ها و مطالب ارسالی خود باید از هشتگ های مرتبط استفاده کنید. هشتگه ای نامربوط ممکن است به ضرر شما تمام شود و بازدیدکنندگان را از نام شما فراری سازد.

استفاده از فیلتر های معروف در پیج اینستاگرام افزایش فالوور 

در کنار استفاده از هشتگ های معروف، استفاده از فیلترهای عکس معروف هم برای شما نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت. در لیست زیر از معروفترین فیلتر های اینستاگرام آورده شده است:

 1. Normal
 2. Earlybird
 3. X-Proll
 4. Hefe
 5. Rise
 6. Valencia
 7. Amaro
لایک کردن عکس دیگر کاربران برای شما فالوور و لایک بیشتری به دنبال خواهد داشت

 

پس به این نکته توجه داشته باشید هرچه تعداد بیشتری لایک کنید، امکان دیده شدن عکس ها، ویدئوها و به طور کلی پروفایل شما توسط کاربران دیگر (که خارج از دایره فالوورهایتان در اینستاگرام هستند) بیشتر خواهد شد و در نهایت این امر باعث افزایش دنبال کنندگان شما خواهد شد.

زمان بندی بسیار مهم است افزایش فالوور اینستاگرام

با بررسی و تحلیل نتایج حاصل از ۵۶ کاربر اینستاگرام و بیش از ۲۰۰۰ عکس مختلف، که بهترین زمان برای ارسال عکس یا ویدئو در اینستاگرام، شنبه ها ساعت ۷ الی ۹ بعد از ظهر است. در این بازه زمانی تعداد بسیار زیادی از کاربران اینستاگرام آنلاین هستند و در نتیجه شما آمار بهتری دریافت خواهید کرد.

بازه زمانی دیگری که بعد از آن مورد توجه ما قرار گرفت، روزهای سه شنبه تا پنج شنبه بین ساعت های ۵ تا ۶ بعد از ظهر بود. در این ساعات نیز تعداد لایک و کامنت قابل ذکری دریافت کردیم.

همچنین، به طور معمول یک پست بعد از ارسال شدن در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام در ساعات اولیه خود بسیار مورد توجه قرار می گیرد و بیشترین تعداد بازدید، لایک و کامنت را در ساعات اولیه خواهد داشت. طبق آمارها و بررسی های انجام شده توسط گروه نوین، ۴۶٫۱۵% از تمامی کامنت هایی که برای یک پست ارسال می شود در ساعت اولیه است و بیش از ۶۹٫۲۳% از این تعداد در ۵ ساعت اول رخ می دهند. بنابراین بهترین زمان برای جلب توجه کاربران به عکس ها و ویدئوهای شما همان ساعت نخست ارسال آن است. در اولین ساعت پس از ارسال فعال باشید!

عکس های خود را ترکیب کنید

بنابراین اگر فرصت این کار را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم بجای گرفتن یک عکس و اشتراک گذاری آن، چندین عکس بگیرید و به صورت همزمان در یک عکس ترکیب کنید و سپس آن را به اشتراک بگذارید.

جمع بندی برای  افرایش فالوور اینستاگرام

با توجه به مطالب ذکر شده، نتیجه گیری کلی این است که اگر میخواهید رشدی در تعداد فالوورهای خود ببینید باید به همان میزان در اینستاگرام فعالیت کنید. سعی کنید در زمان های مشخص و در فرصت های خالی خود در اینستاگرام بگردید و عکسها و ویدئوهای مورد علاقه خود را لایک کنید و روی آنها نظر بگذارید. این بهترین روش برای رشد دادن یک حساب کاربری در اینستاگرام است.

البته با این حال ما آمار را بررسی کردیم و متوجه شدیم که به صورت تقریبی ۱۶٫۶% ازفالوورهای ما، ربات بودند یا کاربرانی بودند که هیچگونه عکس العملی در برابر ارسال های ما نشان نداده اند. با توجه به آمار بالا، شما باید به طور خلاصه این کارها را انجام دهید:

 • گرفتن تعداد زیادی عکس و اشتراک گذاری آنها
 • ترکیب کردن چندین عکس در یک عکس
 • استفاده از فیلترها بر روی عکس هایتان
 • استفاده از هشتگ های مناسب
 • زمان بندی برای ارسال پست برای دریافت بیشترین میزان لایک و کامنت